Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Udziały dla rolników

Autor:

Dodano:

Zgodnie z koncepcją prywatyzacji spółek sektora rolno-spożywczego w roku 2010 Minister Skarbu Państwa wezwał pracowników i producentów rolnych współpracujących z przewidzianymi do sprzedaży firmami (Małopolskie Centrum Biotechniki, Mazowieckie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt, Stacja Hodowli i Unasieniania Zwierząt, Wielkopolskie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt) do składania wniosków w sprawie odpłatnego nabycia ich udziałów.

Jak informuje Ministerstwo Skarbu Państwa rozpoczęcie zapisów na udziały przez uprawnionych nastąpi z dniem 9 września 2010 r., natomiast ich zakończenie przewidziano w dniu 11 października 2010 r.

Producenci rolni mogą realizować swoje uprawnienia do nabycia udziałów osobiście albo za pośrednictwem określonego związku producentów rolnych działającego na terenie danej spółki. Zakończenie prywatyzacji planowane jest w 2011 roku.

W przypadku Mazowieckiego Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt w Łowiczu Skarb Państwa zamierza zbyć 70% udziałów spółki. W rejonie działania MCH i RZ znajduje się ponad 100 000 uprawnionych rolników hodowców. 

- Zachęcamy do zakupu, do zaangażowania się w tak ważną dla polskiej hodowli i polskich hodowców prywatyzację polskich spółek inseminacyjnych. Oby Mazowieckie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o. z siedzibą w Łowiczu pozostało w rękach polskich hodowców – mówi Krzysztof Gajek, prezes zarządu Mazowieckiego Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt w Łowiczu.

Źródło: farmer.pl

×