Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Dzień Kukurydzy w Skrzelewie

Autor:

Dodano:

Ciepła, słoneczna pogoda wręcz namawiała do odwiedzenia XII Mazowieckiego Dnia Kukurydzy w Skrzelewie k. Teresina. Nikt z około 2 tys. osób jakie odwiedziły imprezę nie czuł się zawiedziony. Były pokazy pracy maszyn, poletka z plejadą odmian zarówno ziarnowych jak i kiszonkowych, ale także ciekawe wystąpienia specjalistów.

To była już XII edycja tej kukurydzianej imprezy. Sądząc po liczbie zwiedzających „nie zwietrzała” i wciąż budzi zainteresowanie. Trudno się temu dziwić, gdyż organizatorzy dbają o stałe jej uatrakcyjnianie.

Stałymi punktami pozostają pokazy pracy maszyn i prezentacja odmian na poletkach. Nic w tym dziwnego zważywszy, że budzą najżywsze zainteresowanie rolników. Nawet gdy z pieniędzmi krucho przyjemnie popatrzeć i pomarzyć o tym co warto byłoby kupić do gospodarstwa. Z kolei żywot odmian kukurydzy jest bardzo krótki i nie trwa dłużej jak kilka lat. Lustracja nowości w Skrzelewie jest więc traktowana jako preludium do podjęcia decyzji – na którą odmianę postawic w najbliższym sezonie.

Źródło: farmer.pl

×