Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Kulinarne wizytówki Mazowsza

Autor:

Dodano:

,,Promocja regionu poprzez produkt tradycyjny i regionalny' to tytuł szkolenia zorganizowanego w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego Sekretariat Regionalny KSOW w Województwie Mazowieckim we współpracy z Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Warszawie Oddział w Bielicach.

Celem warsztatów, które odbyło się w pierwszych dniach października bieżącego roku było przede wszystkim zachęcenie mieszkańców powiatu sochaczewskiego do poszukiwania produktów tradycyjnych i regionalnych w najbliższym otoczeniu, które mogłyby stać się wizytówka ich regionu.

W trakcie szkolenia Krzysztof Zaniewski z Urzędu Marszałkowskiego przedstawił możliwości promocji województwa mazowieckiego jakie dają wytwarzane na jego terenie produkty regionalne . Natomiast Eugeniusz Mientkiewicz, ekspert w dziedzinie produkcji serów mówił o produkcji serów zagrodowych zarówno w Polsce jak i we Francji.

Organizatorzy przygotowali też miłą niespodziankę dla uczestników szkolenia – degustacje mazowieckich produktów regionalnych.

Źródło: farmer.pl

×