Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Targi Farma z biogazem

Autor:

Dodano:

Jak sfinansować budowę biogazowni rolniczej? Czy ta inwestycja się opłaca? Którą technologię produkcji biogazu wybrać?

Produkcja biogazu rolniczego może stać się nowym kierunkiem rozwoju dla polskich gospodarstw, a uruchomione instrumenty finansowe, jak choćby kredyty preferencyjne z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, już wspierają produkcję energii z rolniczej biomasy.

Biogazownie stanowią ważną część zakresu tematycznego Międzynarodowych Targów Hodowli Zwierząt Farma, które odbędą się w dniach 10-13 lutego 2011 w Poznaniu. Temu tematowi poświęcona będzie konferencja organizowana w pierwszym dniu targów przez MTP i dziennik „Rzeczpospolita”: „Biogazownie – energia z odnawialnych źródeł”. Zaproszeni eksperci oraz praktycy rynku energii odnawialnej omówią przegląd technologii produkcji biogazu, przedstawią obowiązujące przepisy prawne i procedury administracyjne realizacji projektu budowy biogazowni, a także przeprowadzą analizę ekonomiczną (możliwe krajowe i unijne źródła dofinansowywania, finansowanie inwestycji przez bank, opłacalność inwestycji).

Uzupełnieniem bloku związanego z biogazem będzie wizualizacja procesu produkcji energii w procesie fermentacji metanowej przedstawiona przez firmę DGA Energia. W jej ramach zobaczyć będzie można urządzenia obrazujące funkcjonowanie biogazowni rolniczej, takie jak np. pompy, mieszadła czy system sterowania i automatyki.

Inne sektory lutowych targów Farma to: agrobudownictwo, żywienie, genetyka i weterynaria. Więcej informacji na www.farma.mtp.pl

Źródło: farmer.pl

×