Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

FREE dla energii

Autor:

Dodano:

Niedawno powstała nowa Inicjatywa FREE

Wśród nowych partnerów jest Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich (FAOW) oraz Polska Organizacja Gazu Płynnego (POGP) i kilka firm. Wszystkim przyświeca wspólny cel, troska o potrzeby energetyczne społeczności wiejskich i podmiejskich.

Fakt, że polscy partnerzy i koalicjanci dostrzegli wartość FREE świadczy o tym, że problem niedostatków energetycznych na terenach wiejskich i podmiejskich jest bardzo ważny. Chociaż jeszcze pozostaje niezauważany przez Polskich polityków i przedstawicieli władz tworzących politykę energetyczną kraju, to dzięki wsparciu partnerów i koalicjantów będzie możliwe pobudzenie dyskusji i znalezienie rozwiązań, które zmienią obecną sytuację mieszkańców wsi i terenów podmiejskich.

Forum Rozwoju Efektywnej Energii jest częścią europejskiej inicjatywy, która ma na celu zwrócenie uwagi na ograniczony dostęp do nowoczesnych, efektywnych oraz bezpiecznych rozwiązań energetycznych na terenach pozamiejskich. Inicjatywa FREE została zapoczątkowana przez firmę SHV Gas - globalnego lidera rynku LPG (ang.
Liquefied Petroleum Gas). W Polsce Forum Rozwoju Efektywnej Energii działa pod mecenatem firmy Gaspol. Jest rozwinięciem, realizowanego od 2009 roku Ogólnopolskiego Programu „Gaspol kibicuje klimatowi”. Cel Gkk, czyli budowanie w świadomości społeczności lokalnych przekonania, że nie ma zrównoważonego rozwoju bez wykorzystywania przyjaznych źródeł energii, wpisuje się w założenia i cele ogólnoeuropejskiej inicjatywy FREE.

Źródło: FREE/farmer.pl

×