Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Ładowny i szybki

Autor:

Dodano:

Bobcat znany jest przede wszystkim jako producent profesjonalnych ładowarek teleskopowych i miniładowarek. Trzeba jednak wiedzieć, że belgijski producent oferuje również paletę pojazdów użytkowych. Teraz na rynku pojawił się nowy model takiej maszyny

Model 3400D jest ulepszoną wersją modelu 2200D. Większa moc, lepsza przyczepność i wszechstronność pozwalają użytkownikowi wykorzystywać pojazd do różnych zastosowań na terenie gospodarstwa rolnego, budowy czy przy projektowaniu architektury krajobrazu. Pojazd można także używać w szkółkach leśnych, przy remontach i konserwacjach budynków oraz podczas jarmarków i wystaw, jak również w kopalniach i w jednostkach wojskowych.

Maszynę napędza chłodzony cieczą silnik diesla 18.2 kW Yanmar, który zapewnia o 20 proc. więcej mocy niż silnik w modelu 2200D. Zbiornik paliwa o pojemności 34 litrów pozwala pracować przez cały dzień.
Pojazd jest bardzo szybki. Maksymalna prędkość poruszania się wynosi 48 km/h (na najwyższym biegu), czyli o 8km/h więcej niż w modelu 2200D. Pierwszy bieg i bieg wsteczny mają ograniczoną prędkość do 24km/h, aby zapewnić jak największy moment obrotowy.

Prześwit w modelu 3400D wynosi 241mm i pozwala pojazdowi łatwo pokonywać głębokie koleiny, błoto i nierówności. Podwozie ma długość 2,87 m i szerokość 1,52 m, natomiast wysokość jest równa 1,9 m. Pojazdem można przewieźć 500 kg ładunku, czyli o 33 proc. więcej niż w modelem 2200D. 

Pojazd użytkowy 3400D jest zgodny z wymogami dyrektyw i oferuje znakomitą jakość jazdy. System zawieszenia jest 4-kołowy niezależny z nieregulowanymi elementami wzmacniającymi MacPherson z przodu i amortyzatorami z regulacją siły z tyłu (dla różnej masy ładunków).

System Variable Rate Acceleration (VRA) umożliwia pojazdowi powolne przyspieszanie w pierwszej fazie położenia pedału przyspieszenia, a gwałtowniejsze w drugiej fazie. Tryb Turf pozwala tylnym kołom obracać się w różnych prędkościach, żeby zmniejszyć wpływ na ziemię (np. wypielęgnowane trawniki). Dwukołowy tryb napędu (zablokowany tylny dyferencjał dla lepszej przyczepności) i czterokołowy tryb napędu (maksymalny moment obrotowy dla każdego koła) są dostępne w wersji standardowej i w wersji deluxe.

źródło: farmer.pl

×