Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Kolejna nagroda dla T7

Autor:

Dodano:

Firma New Holland zdobyła wyróżnienie

Jury składające się z 20 dziennikarzy reprezentujących 20 europejskich pism specjalizujących się w maszynach rolniczych nagrodziło model T7.210 marki New Holland tytułem „Złotego ciągnika za rozwiązania konstrukcyjne” jako najlepszą maszynę roku pod względem stylistyki, funkcjonalności oraz ergonomii.

Kolejny sukces potwierdza, iż seria T7 jest najczęściej nagradzaną w 14-letniej historii tej imprezy – w roku 2008 tytuł „Ciągnika roku” zdobył model T7060 (obecnie T7.260), a w roku 2010 powędrował on do modelu T7070 Auto Command (obecnie T7.270). Ponadto seria zdobyła trzy wyróżnienia „Złotego ciągnika za rozwiązania konstrukcyjne” w roku 2008, 2010 i 2011.

Model T7.210 zasilany jest przez silnik NEF o pojemności 6700 cm3 spełniający wymogi normy Tier 4A, w którym zastosowana została technologia SCR opracowana przez firmę FPT, dzięki czemu umożliwia on zwiększenie osiągów przy równoczesnym obniżeniu zużycia paliwa.

W wyposażonym w przekładnię bezstopniową AutoCommand ciągniku T7.210 zastosowano również wielokrotnie nagrodzony podłokietnik SideWinder II oraz dźwignię CommandGrip, umożliwiającą proporcjonalne sterowanie prędkością i kierunkiem, jak również monitor dotykowy IntelliView III. Nie można też pominąć satelitarnego systemu automatycznego prowadzenia IntelliSteer stworzonego przez firmę New Holland.

Opracowany z myślą o użytkownikach, którzy preferują kompaktowe maszyny,
a równocześnie nie chcą rezygnować z doskonałych osiągów, maksymalnej wszechstronności, dużej produktywności i niskich kosztów eksploatacyjnych, ciągnik T7.210 charakteryzuje się najwyższym w swojej kategorii stosunkiem masy do  mocy wynoszącym 28,3 kg/KM i umożliwia korzystanie z szerokiej gamy opon o rozmiarach sięgających 650/65/R42.

Opony te znacznie zwiększają ślad pojazdu i umożliwiają zmniejszenie ciśnienia roboczego, zwiększają również przyczepność i prześwit, a równocześnie zmniejszają poślizg i ubicie gleby.

Źródło: farmer.pl

×