Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Większy asortyment AGCO

Autor:

Dodano:

Koncern AGCO utworzył spółke joint venture z firmą Amity Technology LLC aby rozszerzyć swoją ofertę o siewniki i maszyny uprawowe. Jest to część strategii AGCO mającej na celu rozbudowę oferty produktowej.

11 listopada br. spółka AGCO ogłosiła podpisanie listu intencyjny o stworzeniu spółki joint venture z firmą Amity Technology LLC. Jako cześć transakcji, AGCO przejmie 50 proc. udziałów w linii wybranych siewnikach pneumatycznych i maszyn uprawowych obecnie sprzedawanych pod markami Amity, Wil-Rich i Wishek.

Powstała spółka będzie miała siedzibę w Fargo (Północna Dakota, USA) i będzie opracowywała, produkowała i dystrybuowała produkty sprzedawane pod ich istniejącymi markami, a w przyszłości wybrane maszyny - pod marka AGCO. Przewiduje się, że transakcja zostanie zamknięta do końca 2010 r.

- Ostatnie porozumienie podkreśla strategię AGCO rozbudowy i poprawy oferty produktowej dla sektora profesjonalnego rolnictwa na całym Świecie - oświadczył Martin Richenhagen, prezes AGCO. - Amity, Wil-Rich i Wishek posiadają bogata historie osiągnięć w rozwoju innowacyjnych produktów, które podnoszą produktywność rolnika. Wierzymy, że połączenie innowacyjności produktów Amity z międzynarodowymi kanałami dystrybucji AGCO, stworzy związek, który odniesie sukces - dodaje Richenhagen.

Siewnik pneumatyczny Amity jest idealny do siewu pszenicy, szczególnie w Ameryce Północnej i Europie Wschodniej i jest uzupełnieniem oferty AGCO w tych regionach.”

Oferta AGCO obejmuje czołowe marki maszyn rolniczych, takie jak: Valtra, Challenger, Fendt i Massey Ferguson, które są rozprowadzane przez ponad 2700 niezależnych dealerów i dystrybutorów w ponad 140 państwach Świata.

źródło: farmer.pl

×