Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Potrzebnych 1000 rachmistrzów

Autor:

Dodano:

Rozpoczął się nabór na rachmistrzów, którzy przeprowadzą w przyszłym roku Narodowy Spis Powszechny. Na Lubelszczyźnie będzie ich ponad tysiąc. Ci, którzy wezmą czynny udział w spisie dostaną za to pieniądze. Dokumenty do gminnych biur spisowych można składać do 20 grudnia.

Minimum 18 lat, co najmniej średnie wykształcenie, dyspozycyjność, komunikatywność, dobra znajomość języka polskiego i obsługi komputera za pomocą którego przeprowadzany będzie spis. Takie warunki musi spełniać kandydat na rachmistrza. Przyszłoroczny spis powszechny będzie przeprowadzony tylko drogą elektroniczną.

Obowiązkowy formularz spisu obejmuje 21 pytań. Jeśli dane pochodzące ze źródeł administracyjnych, np. numeru pesel, pozwolą go wypełnić w 50 proc. nie będzie uzupełniany poprzez wizytę rachmistrza.

Każdy zainteresowany informacjami jakie na jego temat posiada urząd statystyczny sam może je sprawdzić na stronie internetowej. Ostatni Narodowy Spis Powszechny przeprowadzony został w 2002 roku. Przyszłoroczny ma uzupełnić zebrane wtedy dane.Narodowy Spis Powszechny rozpocznie się 1 kwietnia 2011 roku i potrwa do końca czerwca.
×