Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

118 znaków jakości PDŻ

Autor:

Dodano:

Producenci 118 produktów odebrali od ministra Marka Sawickiego znaki jakości Poznaj Dobrą Żywność.

Przyznano je w siedmiu kategoriach: mleko i jego przetwory, mięso i jego przetwory, mrożonki, przetwory owocowo-warzywne, wyroby piekarnicze i ciastkarskie, wyroby czekoladowe, miody, alkohole.

Minister gratulując wyróżnionym z uznaniem odniósł się do ich sukcesów, zarówno na rynku europejskim, jak i rynkach światowych: „Dzisiejsza gala jest świętem polskich przetwórców artykułów rolno-spożywczych. Branża ta daje ponad 12% całego eksportu. Jest to jedyna znacząca dziedzina polskiej gospodarki, w której mamy dodatni bilans handlowy, ponad 2 mld euro za ubiegły rok. Są to pieniądze, które zostają w naszym kraju, są to także potrzebne miejsca pracy.”

Obecny na gali sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Dariusz Młotkiewicz odczytał list Bronisława Komorowskiego skierowany do uczestników i organizatorów spotkania. Minister, gratulując w imieniu prezydenta producentom tego prestiżowego wyróżnienia przyznawanego najwyższej jakości produktom żywnościowym, mówił: „Program PDŻ jest cenną inicjatywą Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Popularyzuje ona wśród Polaków smaczne i zdrowe produkty żywnościowe oraz buduje zaufanie konsumentów do rodzimych marek i wytwórców. Program PDŻ stanowi także zachętę dla producentów, aby inwestowali w jakość, która zwiększa szanse produktu na osiągnięcie sukcesu rynkowego. Program pozwala również umacniać w społeczeństwie przekonanie, że polskie produkty nie ustępują towarom z zachodu. Świadczy o tym rosnąca, na sklepowych półkach, liczba artykułów ze znakiem PDŻ. Te certyfikaty to silna rekomendacja dla produktów i wskazówka dla poszukujących żywności ze sprawdzonego źródła.” (m)

×