Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

O 2 proc. wzrosły ceny żywca wieprzowego

Autor:

Dodano:

Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w dniach 6-12 grudnia 2010 r. dostawcy trzody chlewnej otrzymywali przeciętnie 3,86 zł/kg. Było to o 0,5 proc. więcej niż w poprzednim tygodniu, o ponad 1 proc. więcej niż przed miesiącem i o prawie 2 proc. więcej niż rok wcześniej.

Od początku października br. zwiększony popyt z zagranicy przyczynia się do systematycznego wzrostu cen skupu bydła. Od trzech tygodni w strukturze skupu tych zwierząt udział buhajków przekracza 50 proc. W omawianym okresie za 1 kg żywca wołowego dostawcy otrzymywali przeciętnie 5,16 zł. Cena ta była o 0,7 proc. wyższa od rekordowej ceny notowanej w końcu czerwca 2009 r.

W dniach 06-12.12.2010 r. ceny skupu kurcząt typu brojler wzrosły o ok. 1,5 proc. w odniesieniu do notowania z poprzedniego tygodnia i sprzed miesiąca. żywiec ten skupowano przeciętnie po 3,05 zł/kg, tj. po cenie o 4 proc. wyższej niż rok wcześniej. Jednocześnie od połowy października br. ceny skupu indyków są względnie stabilne. W analizowanym tygodniu płacono za nie średnio 4,94 zł/kg. W porównaniu do cen sprzed roku indyki były o 10 proc. droższe.
×