Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

W ciągniku i... w samolocie

Autor:

Dodano:

O tym, że Michelin dostarcza opony do samochodów i motocykli, wie z pewnością niemal każdy. Że do ciągników i maszyn rolniczych - również. Ale kto wie, że wysoką jakość produktów firmy doceniają też producenci samolotów?

Michelin będzie dostarczać opony radialne Air X NZG (Near Zero Growth) do samolotów Airbus A350 XWB (Extra Wide Body). Francuski producent opon został wybrany na dostawcę opon do nowego europejskiego samolotu szerokokadłubowego.

Airbus podjął tę decyzję po dokładnym procesie badania możliwości dostawców, w trakcie którego docenił właściwości technologii zastosowanej w oponach Michelin NZG oraz wysoką jakość organizacji firmy. Aby spełnić warunki Airbusa, Michelin musiał sprostać wielu wymaganiom, do których można zaliczyć szybkie wprowadzenie opon na rynek, przygotowanie opon do pierwszych lotów testowych, mniejsze koszty operacyjne i redukcję wpływu na środowisko.

Ważące około 20 proc. mniej niż tradycyjne opony lotnicze, Michelin Air X NZG mają istotny wpływ na zmniejszenie poziomu zużycia paliwa w samolotach Airbus A350 XWB, przez co redukują ich wpływ na środowisko. Poza obniżaniem wagi nowego Airbusa, opony Air X NZG cechują się również wysoką wytrzymałością.

Michelin jest dostawcą Airbusa od 1983 roku. Zaopatruje w opony wszystkie cywilne samoloty Airbusa od A300 do A380. Obecnie Michelin przygotowuje się do  produkowania opon dla nowej generacji samolotów dalekiego zasięgu.
×