Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Następca Ducha

Autor:

Dodano:

Spirit Next to następna generacja słynnego modelu siewnika Spirit firmy Väderstad. Nowym siewnikiem jest łatwo sterować i manewrować na końcach pola. Jego atutem jest wysoka precyzja, na wet podczas pracy z dużymi prędkościami.

W siewniku zastosowano m.in. nowy, klasyczny system zaczepienia jednostek uprawowych – zawieszenie gumowe z trójkątną obejmą - TriForce. Na zdjęciu pokazane są zimowe testy maszyny na żwirowni Väderstad, gdzie w niecodziennych warunkach siewnik wykonywał okrążenie za okrążeniem.

Gumowe zawieszenie TriForce charakteryzuje się płynną pracą i jest całkowicie bezobsługowe. Możliwość ustawienia wysokiego ciśnienia i mocna konstrukcja ułatwia zagłębianie nawet na glebach ciężkich, a duży zakres tłumienia odbicia i oporów liniowych wpływa na stabilność i stałą siłę pracy.

Nowy system siewu umożliwia szybkie i łatwe wykalibrowanie siewnika. Ponadto napędzanie silnikiem elektrycznym umożliwia bardzo precyzyjne dawkowanie nasion – od 1 kg/ha. System wysiewu BioDrill umożliwia także wsiewki drobnonasiennych lub traw, w dawce od 1 do 30 kg/ha.

×