Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Lekarze nie wycofują się z protestu

Autor:

Dodano:

Od dziś lekarze weterynarii zaostrzają swój protest. Nie tylko odstąpią od podpisywania umów z powiatowymi lekarzami weterynarii, ale też nie będą wykonywali czynności określonych w art. 16 ustawy o Inspekcji Weterynaryjnej.

Czynności, o których mowa w ustawie, to sprawowanie nadzoru nad ubojem zwierząt rzeźnych, badanie przed- i poubojowe i ocena mięsa, badanie mięsa zwierząt łownych, badanie laboratoryjne na obecność włośni, nadzór nad punktami odbioru mleka, jego przetwórstwem oraz przechowywaniem przetworów mleczarskich, jak również produktów akwakultury, ślimaków i żab, nadzór nad przetwórstwem i przechowywaniem jaj oraz sprawowanie nadzoru nad sprzedażą bezpośrednią.

Ministerstwo Rolnictwa uważa, że lekarze weterynarii nie mają podstaw do podejmowania i zaostrzania protestu, gdyż podczas dwóch spotkań przedstawicieli lekarzy weterynarii z resortem zaproponowano wiele korzystnych rozwiązań.

Marek Mastalerek, sekretarz Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej, w wywiadzie dla TVN CNBC stwierdził, że właśnie te spotkania przyczyniły się do zaostrzenia protestu, gdyż propozycje Ministerstwa nie były negocjowane z przedstawicielami weterynarzy i nie podlegały dyskusji.

×