Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Niehumanitarny ubój świń w Korei Południowej

Autor:

Dodano:

Przerażające doniesienia o niehumanitarnej likwidacji tysięcy świń napływają z Korei Południowej, która walczy z epidemią pryszczycy. Służby sanitarne upychają świnie do ciężarówek, a następnie wrzucają je do dużych dołów, gdzie zostają zakopywane żywcem.

Ubój świń w Korei Południowej spowodowany jest szerzeniem się pryszczycy w całym kraju, jednak pomimo dostępu do niedrogiej metody szczepień ochronnych zwierząt przeciw pryszczycy, rząd nie chce z niej skorzystać

„Szczepienia żywych zwierząt to najlepsza metoda, jeśli jednak muszą je likwidować, niech robią to w sposób humanitarny” - powiedział Michele Danan z CIWF, brytyjskiej organizacji zajmującej się dobrostanem zwierząt gospodarskich.

Szacuje się, że masowy ubój zwierząt w Korei kosztował jak dotąd około 230 milionów funtów, a na szczepienia wydano by 63 miliony.

W niektórych regionach kraju rozpoczęto szczepienia bydła i świń, jednak na niewielką skalę.
Szacuje się, że od Świąt Bożego Narodzenia poprzez chowanie żywcem zlikwidowano już około 1 miliona świń.

„Jesteśmy przerażeni tym, co się dzieje w Korei Południowej. Jest to całkowicie sprzeczne z międzynarodowymi wytycznymi w sprawie humanitarnego uboju, które rząd koreański podpisał 5 lat temu. Wzywamy rząd koreański do zaprzestania tej okrutnej praktyki i do zapewnienia humanitarnego uboju zwierząt”- powiedział Joyce D’Silva z CIWF.
×