Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Czy ZA Puławy przejmą gdańskie Fosfory?

Autor:

Dodano:

Akcjonariusze Zakładów Azotowych Puławy mają zdecydować o przejęciu 89 proc. udziałów w spółce Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych "Fosfory" - wynika z uchwał na NWZA, zaplanowany na 7 marca.

- Przejęcie "Fosforów" umożliwi nam stworzenie unikalnego na rynku polskim producenta nawozów, ze zintegrowaną działalnością produkcyjną i dystrybucyjną. Rozszerzenie działań biznesowych o usługi przeładunkowe pozwoli nam na dalszą dywersyfikację źródeł przychodów - powiedział prezes Paweł Jarczewski.

Sieć dystrybucji GZNF Fosfory poprzez spółkę Agrochem, umożliwi zakładom z Puław bezpośredni dostęp do wielu strategicznych odbiorców, oraz pozwoli poszerzyć ofertę o nowe produkty i usługi dla rolnictwa.

W grudniu ub.r. Puławy podpisały umowę w sprawie nabycia od spółki Ciech 51855 udziałów o łącznej wartości 25927500 zł, co stanowi 89,46 proc. w kapitale zakładowym "Fosforów". Planowana inwestycja jest elementem realizowanej strategii "Puław", która zakłada zwiększenie obecnej skali działania poprzez wykorzystanie fuzji i przejęć w kraju i za granicą, rozwój portfela produktowego i optymalizację wykorzystywanych zasobów.

×