Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

KNF może zatwierdzić prospekt Bronisz na przełomie lutego i marca

Autor:

Dodano:

Jeżeli Komisja Nadzoru Finansowego nie będzie miała uwag do prospektu emisyjnego Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego w Broniszach, to może go zatwierdzić na przełomie lutego i marca - poinformował rzecznik resortu skarbu Maciej Wewiór.

Bronisze to największy rynek hurtowy owoców, warzyw i kwiatów w Polsce.

Ministerstwo Skarbu Państwa prowadzi prywatyzację ośmiu hurtowych rynków rolnych: Beskidzkiego Hurtu Towarowego w Bielsku-Białej, Rolno-Przemysłowego Rynku Hurtowego Giełdy Hurtowej w Legnicy, Dolnośląskiego Centrum Hurtu Rolno-Spożywczego we Wrocławiu, Lubelskiego Rynku Hurtowego w Elizówce koło Lublina, Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego Giełdy Elbląskiej, Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego w Radomiu, Zielonogórskiego Rynku Rolno-Towarowego oraz Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego w Broniszach.

Jak poinformował PAP rzecznik MSP, najbardziej zaawansowana jest prywatyzacja Bronisz. Dotychczasowi akcjonariusze - których jest około ośmiuset - mają prawo pierwokupu akcji. "Jeśli prawo to nie zostanie zrealizowane i akcje nie zostaną objęte, to będą one zaoferowane producentom rolnym" - wyjaśnił Wewiór.

Poinformował, że doradca prywatyzacyjny spółki złożył 31 stycznia w KNF zatwierdzony przez MSP prospekt emisyjny. "Jeżeli KNF nie zgłosi do niego żadnych uwag, to w ciągu 30 dni powinna podjąć decyzję" - dodał.

W przypadku rynków hurtowych w Zielonej Górze, Elizówce, Legnicy i Radomiu, MSP wybrało na doradcę prywatyzacyjnego spółkę Capiński&Patena Ekspertyzy Finansowe. Z kolei firma ABC Consulting została doradcą Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego Giełda Elbląska.

MSP planuje w marcu odebrać analizy przedprywatyzacyjne w sprawie Beskidzkiego Hurtu Towarowego w Bielsku Białej. W poniedziałek zostało opublikowane ogłoszenie na wybór doradcy dla Dolnośląskiego Centrum Hurtu Rolno-Spożywczego we Wrocławiu.

×