Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Uczniowie mało wiedzą o ochronie roślin

Autor:

Dodano:

Czy polscy uczniowie szkół rolniczych mają obszerną wiedzę na temat ochrony roślin? Okazuje się, że nie, albo po prostu nie chcą się nią dzielić. Wynika tak z jakości prac nadesłanych na konkurs o tej tematyce, które są bardzo słabe.

Z okazji 60-lecia istnienia Instytut Ochrony Roślin PIB razem z Polskim Stowarzyszeniem Ochrony Roślin zorganizowali konkurs dla uczniów szkół rolniczych. Temat prac to „Ochrona roślin a moja przyszłość". Podczas 51. Sesji naukowej Instytutu planowano nagrodzić laureatów. Niestety nie było kogo nagradzać.

- Poziom przesłanych do nas prac był zatrważający. Był bardzo niski. Co oznacza, że nie tylko wiedza samych uczniów na temat ochrony roślin jest niska, ale również i nauczycieli, którzy przygotowują ich do zawodu. A przecież absolwent szkoły rolniczej uznawany jest za specjalistę i doradcę - podkreślał Michał Fogg z Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin.

Z powodu tak słabej jakości nadesłanych prac postanowiono przedłużyć konkurs o rok. Uczniowie będą mogli bardziej przyłożyć się do pracy i zapoznać się z jej tematyką. A nagrody są bardzo interesujące. Autorzy trzech najlepszych prac zostaną uhonorowani równorzędnymi nagrodami - to wyjazdy studyjne do ośrodków badawczo-rozwojowych międzynarodowych koncernów BAYER, BASF i SYNGENTA (produkujących środki ochrony roślin) w Niemczech i Szwajcarii. Warto więc wziąć się do pracy.

×