Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Świat pomoże Korei w walce z pryszczycą

Autor:

Dodano:

Zespół specjalistów ze Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt (OIE) i Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) prowadzi w Korei Północnej misję, której celem jest udzielenie merytorycznej pomocy władzom weterynaryjnym w zwalczaniu pryszczycy u świń i bydła.

Misja rozpoczęła się 28 lutego i prawdopodobnie potrwa do połowy marca. Pomoc specjalistów będzie dotyczyła monitorowania i wczesnego wykrywania ognisk choroby. Zostanie również oceniony poziom występowania choroby na poziomie kraju. Grupa robocza udzieli też porad i pomocy technicznej - czyli przeprowadzi badanie próbek wirusa i dokładne przeanalizuje je pod kątem genetycznym w celu dobrania najbardziej odpowiednich szczepionek stosowanych do użytku na terenie Korei Północnej. Wszystkie te działania mają na celu powstrzymanie dalszego rozprzestrzeniania się choroby.

W grupie znajduje się lekarz weterynarii specjalizujący się w pryszczycy oraz w chorobach o charakterze transgranicznym, logistyk i technik laboratoryjny ze strony FAO oraz lekarz weterynarii specjalizujący się w zarządzaniu chorobami reprezentujący OIE.

×