Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Niższe światowe zapasy kukurydzy

Autor:

Dodano:

Z informacji podanych przez USDA światowa podaż zbóż paszowych w sezonie 2010/11 prognozowana jest na poziomie mniejszym o 2,5 mln t. Zmniejsza się stan zapasów otwarcia kukurydzy oraz wielkość produkcji kukurydzy, jęczmienia, sorgo i owsa.

Krajowa Federacja Producentów Zbóż na podstawie zebranych danych podsumowała światowy stan zapasów kukurydzy, który okazało się, że maleje o 0,6 mln t po wzroście prognozy eksportu w Brazylii oraz zwiększonym zastosowaniu paszowym w Indiach w 2009/10. Światowa produkcja kukurydzy w sezonie 2010/11 najprawdopodobniej osiągnie wielkość mniejszą o 0,5 mln t od poprzedniej prognozy, ponieważ spadki wielkości produkcji w Meksyku i Indiach są tylko częściowo rekompensowane przez większą produkcję w Brazylii.

Wielkość produkcja kukurydzy w Brazylii w sezonie 2010/11 rośnie o 2 mln t za doniesieniami o większych obszarach upraw i plonach upraw jarych, a także prognozami zwiększenia obszarów upraw ozimych i przedłużeniem rządowych terminów na zasiewy objęte programem kredytowania i ubezpieczeń upraw. Produkcja kukurydzy w Meksyku natomiast zmniejsza się o 2 mln t, po tym jak niespotykany mróz w lutym zniszczył wzeszłe rośliny na wielu polach upraw w północnozachodniej części kraju. Regionie, gdzie zlokalizowanych jest 25 proc. wszystkich upraw kukurydzy w Meksyku.

×