Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Integracja firm

Autor:

Dodano:

Firma BASF ogłosiła plan integracji firmy Cognis. BASF spodziewa się, że, że dzięki integracji uzyska dodatkowy zysk operacyjny (EBIT) w wysokości 275 mln euro (10,6 proc. sprzedaży netto Cognis w 2009 r.).

Co na to wpłynie? Najpewniej wpłyną na to efekty synergii wzrostu, które do 2015 r. wygenerują wzrost zysku operacyjnego o 135 mln euro, a także synergię kosztową na sumę około 140 mln euro, które będą realizowane do 2013 r.

Aby osiągnąć te cele wzrostu, utworzonych zostanie 230 nowych miejsc pracy na całym świecie, zwłaszcza w dziale Care Chemicals. Z kolei dzięki nakładaniu się stanowisk i jednostek administracyjnych oraz działaniom na rzecz zwiększenia efektywności, w tym samym czasie BASF planuje zlikwidowanie 680 miejsc pracy. Oznacza to redukcję 450 stanowisk w grupie BASF, która w większości będzie zrealizowana do końca 2012 roku. Pracownikom zaproponowane zostaną w miarę możliwości inne odpowiednie stanowiska w BASF.

Do końca 2013 roku BASF spodziewa się jednorazowych kosztów integracji w wysokości 290 mln euro plus korekty wartości rynkowej (step-up) zapasów w kwocie 120 mln euro w latach 2010-2011. Integracja już w 2012 roku - czyli w niecałe dwa lata po przejęciu - pozytywnie wpłynie na wyniki biznesowe.

- Widzimy ogromny potencjał dla przynoszącego zyski wzrostu w naszym segmencie Performance Products - powiedział dr John Feldmann, członek zarządu BASF i odpowiedzialny za segment Performance Products i integrację Cognis. - Dzięki temu przejęciu wzmocniliśmy nasze działania na atrakcyjnych, rozwijających się rynkach, takich jak przemysł kosmetyczny, detergenty i środki czyszczące, żywienie i zdrowie, dodatki do farb i lakierów, smary syntetyczne oraz chemikalia dla górnictwa. Obszary działalności świetnie się uzupełniają i pozwalają zaoferować naszym klientom kompleksową ofertę produktów i rozwiązań, zarówno w oparciu o surowce odnawialne, jak i ropopochodne.

×