Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Kosiarki do wszystkiego

Autor:

Dodano:

Nowe kosiarki bijakowe z Pronaru mogą być stosowane m.in. do koszenia trawy, ścinania chwastów, rozdrabniania obciętych gałęzi drzew (o średnicy do 10 cm), karczowania zarośli rekultywacji łąk czy niszczenia resztek łodyg, na przykład po uprawie kukurydzy. Kosiarki mogą być zaczepiane na wysięgniku, na przednim lub tylnym TUZ ciągnika.

Napęd z wałka WOM ciągnika przenoszony jest wałem przegubowo-teleskopowym ze sprzęgłem jednokierunkowym na przekładnie kontową i dalej na przekładnię pasową, która spełnia tu między innymi rolę sprzęgła przeciążeniowego. Następnie napęd przekazywany jest na wał roboczy wyposażony w  spiralnie rozłożone noże bijakowe.

Wał roboczy wykonany jest z grubościennej rury stalowej o średnicach (w zależności od modelu) od 133 do 160 mm i jest łożyskowany na bardzo mocnych łożyskach baryłkowych. Noże bijakowe wykonane są z wysoko wytrzymałościowego staliwa. Szerokości robocze maszyn zawierają się w zakresie od 1,1 do 2,5 m.

Komora robocza została wykonana z podwójnej płszczyzny, gdzie dolna warstwa została wykonana ze stali odpornej na ścieranie typu HARDOX. Kosiarki wyposażone są również w wał kopiujący przy pomocy którego reguluje się wysokość koszenia.

Zawieszenie kosiarki pozwala na przesuwanie zespołu tnącego na boki, a przesuw jest realizowany hydraulicznie.

Kosiarka bijakowa, tylno-czołowa PRONAR przeznaczona jest do prac związanych z utrzymaniem infrastruktury komunalnej, zieleni miejskiej oraz w sadach, terenach zalesionych oraz coraz częściej w rolnictwie. Kosiarki bijakowe koszą i jednocześnie rozdrabniają skoszony materiał, rozkładając go równo po całej skoszonej powierzchni, co pozwala na uzyskanie naturalnego pokosu, mineralizację resztek roślinnych i ponowne wprowadzenie ich do gleby.

×