Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Trzybelkowy CLC Pro

Autor:

Dodano:

Nowym produktem wprowadzonym na bieżący sezon do uprawy pożniwnej przez firmę Kverneland jest kultywator CLC Pro. Narzędzie zawieszane jest dostępne w szerokościach roboczych 3 3.5 i 4 m z ramą sztywną oraz 3.8 i 4.9 m z ramą składaną hydraulicznie.

Minimalne zapotrzebowanie mocy dla CLC Pro o szerokości roboczej 3 m z karbowanymi talerzami równającymi i wałem rurowym (waga maszyny 1570 kg) to 120 KM. Stosunkowo niskie zapotrzebowanie na moc i udźwig otrzymano dzięki odległości 80 cm pomiędzy rzędami zębów oraz lekkiej ale mocnej konstrukcji zębów.

CLC Pro został skonstruowany dla głębokiej pracy nawet do 35 cm, także w najcięższych warunkach glebowych. Do wyboru jest słupica CLC, gdzie podstawowym elementem roboczym jest odwracalne dłuto 60 mm oraz słupica CLD, gdzie standardowym elementem roboczym jest odwracalna redlica dwusercówka 125 mm.
 
W obydwu przypadkach uchwyt zęba jest mocowany do ramy za pomocą śruby. To zapewnia łatwy i szybki montaż/demontaż poszczególnych zębów w celu dostosowania CLC Pro do różnych warunków glebowych i mocy ciągnika. Ponadto ząb może się odchylić nawet o 20 cm w każdą stronę i powrócić do wyjściowej pozycji bez żadnego odkształcenia. To z kolei zapewnia zredukowanie obciążeń, jakie są przenoszone na uchwyt zęba i ramę.

Ważnym elementem konstrukcyjnym jest także wysoki prześwit pod ramą, który wynosi 87 cm, co minimalizuje ryzyko zapychania przy dużej ilości resztek pożniwnych. Specjalny profil zęba zapewnia doskonałą penetrację gleby oraz bardziej intensywne mieszanie gleby z resztkami pożniwnymi i chwastami w dolnej warstwie, przyczyniając się do ich szybszego rozkładu.

CLC Pro z ramą sztywną o szerokości roboczej 3.0 m może współpracować z ciągnikiem o max. mocy 240 KM, natomiast maszyna z ramą składaną hydraulicznie o szerokości roboczej 4.9 m jest przeznaczona dla ciągników o max. mocy nawet 350 KM.

×