Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Bolero do nawożenia

Autor:

Dodano:

Bolero to nowy nawóz płynny borowy produkowany przez francuską firmę S-D-P. Jego specyficzny system odżywiania roślin oparty jest na zdolności boru do tworzenia związków kompleksowych z cukrami i alkoholami. Powoduje to zwiększenie ruchliwości boru jako pierwiastka i jego szybkie przemieszczanie się w roślinie.

Dystrybutorem nowego nawozu Bolero jest firma Agrosimex. Zawiera on 120g B/l i stosujemy go 1-2 razy w sezonie w dawce 1-2,5 l/ha w zależności od uprawy i deficytu boru.
Bor po wniknięciu przez szparki i pory, przenika bezpośrednio do łyka i drewna, do stref, w których następuje rozwój i reprodukcja roślin. Po dotarciu nawozu Bolero do miejsca działania, wiązania między cukrami i borem ulegają zerwaniu, a bor wnika bezpośrednio tam, gdzie jego działanie jest najbardziej skuteczne, zmniejszając wydatkowanie energii przez roślinę.

Formuła Bolero, zdaniem producenta utrzymująca wilgotność, o działaniu powierzchniowym i podtrzymującym ciśnienie osmotyczne, nadaje temu produktowi takie cechy jak:
- lepsze i dłuższe pokrycie roślin ze względu na obecność środków zwilżających i powierzchniowo czynnych,
- lepszą penetrację przez szparki i pory,
- maksymalną prędkość przemieszczania się boru, wody i składników odżywczych.

×