Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Wiejski hotel o światowym standardzie

Autor:

Dodano:

Nagroda Indywidualna I stopnia w XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Sposób na Sukces” trafiła w tym roku do Alfredy Perczak z Mierzęcic. Doceniono uruchomienie Hotelu Wilga, wieńczące rewitalizację budynków powojskowych.

Alfreda Perczak zaczęła swoją działalność  w 1996 roku. Firma POL-TRANS CATERING początkowo zajmowała się kateringiem lotniczym i obsługą klientów linii lotniczych. Zapotrzebowanie na usługi świadczone przez firmę zachęciło właścicielkę do rozwoju. Stanęła do przetargu na budynki byłego osiedla wojskowego w Mierzęcicach, położonego w pobliżu Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice. Najpierw w budynku, w którym niegdyś mieściło się kasyno, powstało biuro firmy, zakład produkcyjny, 3 sale bankietowe, pomieszczenia magazynowe.

W latach następnych dokupiono kolejne budynki. W dawnej izbie chorych powstał pensjonat Iskra. Dalsza modernizacja pomieszczeń pozwoliła na wprowadzenie kolejnych usług: siłownia, sauna, solarium, gabinet kosmetyczny i gabinet masażu służą zarówno gościom hotelowym, jak i mieszkańcom. Ponieważ lotnisko w Pyrzowicach zwiększało ruch pasażerski, rosło zapotrzebowanie na usługi. Powojskowe przedszkole kompleksowo przebudowano i zmodernizowano, jesienią 2009 roku otwarto trzygwiazdkowy hotel Wilga. Pobyt w hotelu jest atrakcyjny z punktu widzenia każdego rodzaju turystyki: zlokalizowany jest przy lotnisku, przy drodze ekspresowej łączącej miasta Śląska, a jednocześnie w bardzo spokojnej okolicy, w sosnowym lesie, poza obszarem lotów.

- Uruchomienie hotelu Wilga pozwoliło na stworzenie 120 miejsc hotelowych oraz wprowadzenie na rynek obiektu łączącego kilka kategorii usług – mówi Alfreda Perczak. – Ich kompleksowość jest cechą wyróżniającą hotel wśród konkurencji. Klienci byli zmuszeni do korzystania z oferty hotelowej w Katowicach, gdzie ma ona zdecydowanie miejski charakter.

Hotel stanowi wizytówkę nie tylko osiedla, ale całej gminy. Sukces pani Alfredy stał się radością dla 78 osób, które obecnie zatrudnia. Okoliczni mieszkańcy mają możliwość sprzedaży swoich produktów, ciągle powstają nowe miejsca pracy, trwa nabór i dokształcanie pracowników.

Jako producent żywności firma pozostaje pod kontrolą sanepidu, oceniają ją stale wymagający odbiorcy – Lot, Lufthansa, Wizz Aira i inni.

Firma dba o środowisko – uruchomiła nowoczesny system grzewczy w postaci kotłowni gazowej, kolektorów słonecznych i grzejników. Latem praktycznie cała woda jest ogrzewana za pomocą kolektorów.

×