Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Turbiny dla farmy wiatrowej

Autor:

Dodano:

Firma GE dostarczy technologię turbin wiatrowych o mocy 2,5 MW dla farmy wiatrowej w północno-zachodniej Polsce. Farma ta powstaje obecnie w związku ze wzrostem produkcji energii ze źródeł odnawialnych realizowanej w celu zmniejszenia uzależnienia Polski od energii pozyskiwanej z węgla kamiennego.

Inwestycja ta zlokalizowana jest w Krzęcinie, w powiecie choszczeńskim na terenie województwa zachodniopomorskiego. GE dostarczy trzy turbiny wiatrowe wyposażone w wirniki o średnicy 100 metrów, które zapewnią łączną moc produkcyjną rzędu 7,5 MW, dbając jednocześnie o utrzymanie wymaganego poziomu wydajności, niezawodności i możliwości podłączenia do sieci.

- Opłacalność i powodzenie inwestycji w Żeńsku zależy od długofalowej niezawodności i dostępności urządzeń wytwórczych. Wybraliśmy GE ze względu na wiedzę techniczną i doświadczenie tej firmy w dziedzinie innych inwestycji wiatrowych w Polsce i całej Europie - powiedział prezes KSM Energia Grzegorz Małaszuk. I dodał, że sektor produkcji energii ze źródeł odnawialnych w Polsce dysponuje znaczącym potencjałem rozwojowym.

- Ze względu na wysoki potencjał wiatrowy Polski oraz obecność rozległych terenów rolniczych, oczekuje się, że energetyka wiatrowa będzie odgrywała coraz większą rolę w staraniach kraju, aby do roku 2020 piętnaście procent całej wytwarzanej energii stanowiła energia ze źródeł odnawialnych - powiedział Rod Christie, prezes GE Energy dla obszaru Europy Środkowo-Wschodniej, Rosji i Wspólnoty Niepodległych Państw.

×