Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Mleczarnie wyeksportują na wschód

Autor:

Dodano:

Jak poinformował Główny Inspektorat Weterynarii, rosyjskie służby weterynaryjne zatwierdziły ostatecznie do eksportu na rynek Unii Celnej 16 zakładów przetwórstwa mlecznego na podstawie gwarancji udzielonych przez polskie służby weterynaryjne o spełnieniu przez te podmioty wymagań weterynaryjno-sanitarnych Unii Celnej.

Porozumienie o zatwierdzaniu do eksportu na rynek Unii Celnej polskich zakładów mleczarskich na zasadzie pre-listingu zostało osiągnięte podczas spotkania Głównego Lekarza Weterynarii Rzeczypospolitej Polskiej z przedstawicielami rosyjskich służb weterynaryjnych 1 października 2010 r. w Moskwie.  Listę zakładów mleczarskich wyrażających chęć eksportu na rynek Unii Celnej przekazano stronie rosyjskiej 2 grudnia 2010 r., jednakże ostateczne zatwierdzenie zakładów do eksportu wymagało konsultacji strony rosyjskiej z pozostałymi państwami członkowskimi Unii Celnej.

Zatwierdzone zakłady to: F.H.U MASMAL Piotr Jastrzębski, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Radomsku, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Garwolin, Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA Oddział Produkcyjny Kurpie w Baranowie, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sierpcu, Agus Innovation Sp. z o.o., HOCHLAND POLSKA Sp. z o.o. Zakład Mleczarski w Węgrowie, P.P.H.U LAKTOPOL Sp z o.o. Zakład produkcyjny nr 1 w Suwałkach, Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa MOKATE, Lactima Sp. z o.o., AGRO-DANMIS Gramowscy Spółka Jawna, Emilgrana-Poland Sp. z o.o., Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole, HOCHLAND POLSKA Sp. z o.o., Zakład Przetwórstwa Mleka Mlecz Sp. z o.o., KILARGO Sp. z o.o. Oddział w Kaliszu.
×