Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Wszystkie Mazurki Świata

Autor:

Dodano:

W poniedziałek wielkanocny rusza już trzecia edycja festiwalu Wszystkie Mazurki Świata. W programie, obok ludowych mazurków w wykonaniu wiejskich muzykantów i ich młodych uczniów, znajdzie się inspirowana ludowymi melodiami muzyka baroku oraz kompozytorów XX wieku .

Na koncercie obok pieśni kurpiowskich Karola Szymanowskiego i Henryka Mikołaja Góreckiego zabrzmią autentyczne pieśni kurpiowskie śpiewane przez zespół Monodia oraz śpiewaków wiejskich z tego regionu. W środę usłyszymy również pieśni ukraińskie, w wykonaniu zespołu Bożiczi z Kijowa. W klubie festiwalowym, obok najlepszych polskich kapel wiejskich, zagrają muzycy jazzowi. Na koniec najgorętszy akcent festiwalu - Noc Tańca, czyli mazurkowo-oberkowe szaleństwo do białego rana.

Podczas festiwalu zostanie rozstrzygnięty konkurs Stara Tradycja, na który zgłosiło się wielu młodych utalentowanych wykonawców, i prezentacja jego uczestników. Malowniczo zapowiada się przewidziane na sobotę Targowisko Instrumentów i bardzo interesująco - konferencja "Muzyka Ocalona".

×