Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Popularna prywatyzacja

Autor:

Dodano:

Proces prywatyzacji Krajowej Spółki Cukrowej cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony osób, które chciałyby nabyć akcje. W kilkudziesięciu spotkaniach zorganizowanych na terenie całej Polski wzięło udział już blisko 4 tys. osób - informuje Polski Cukier.

Pierwszym krokiem prywatyzacji KSC są analizy i wycena akcji spółki. Ministerstwo Skarbu Państwa zawarło umowę na świadczenie usług doradczych. Doradcy opracowują prospekt emisyjny, sporządzają analizy i dokonują wyceny akcji spółki. Kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przez MSP oferty zbycia akcji i rozpoczęcie zapisów. Ministerstwo szacuje, że zawieranie umów może się zacząć już w połowie przyszłego roku. Sam proces prywatyzacji powinien się zakończyć do końca przyszłego roku.

- Jako prezes KSC uważam, że jest to jedna z ostatnich szans w polskiej gospodarce na przeprowadzenie prywatyzacji obywatelskiej pozwalającej na zachowanie dotychczasowego, narodowego charakteru spółki. Jestem pewien, że wszystkie zaproponowane formy pomocy będą dobrą zachętą do kupna akcji - podkreśla Marcin Kulicki, prezes KSC.

×