Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Konkurs na Regionalnego Mistrza Wiedzy Rolniczej

Autor: farmer.pl/ PAP

Dodano: 23-05-2012 12:35

Dla śląskich gospodarzy, którzy staną do konkursu o tytuł Regionalnego Mistrza Wiedzy Rolniczej, przygotowano test poświęcony m.in. gospodarce rolnej, bezpieczeństwu pracy i ochronie środowiska w rolnictwie.

Ogłoszony po raz pierwszy konkurs to wspólna inicjatywa mikołowskiego oddziału Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, inspektoratu Państwowej Inspekcji Pracy w Katowicach oraz katowickiej placówki Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Test konkursowy odbędzie się 4 czerwca o godz. 18 w siedzibie oddziału ośrodka doradztwa rolniczego w Mikołowie. Aby wziąć w nim udział trzeba mieszkać w woj. śląskim lub prowadzić na jego terenie gospodarstwo rolne.

Uroczyste wręczenie atrakcyjnych nagród nastąpi podczas Dni Otwartych Drzwi mikołowskiego ośrodka, które zaplanowano na weekend 30 czerwca - 1 lipca. Doroczna impreza przyciąga do Mikołowa tłumy rolników, zainteresowanych m.in. ofertą maszyn i akcesoriów rolniczych czy prezentacją bydła i innych zwierząt. Spotkaniu towarzyszą występy folklorystyczne i kiermasz, można też zasięgnąć specjalistycznych porad.

Konkurs ma upowszechnić wiedzę rolniczą i zagadnienia związane z bezpieczeństwem i higieną pracy w rolnictwie. Oprócz spraw dotyczących bhp i ochrony środowiska uczestnicy mogą spodziewać się pytań m.in. z zakresu produkcji roślinnej i zwierzęcej oraz ekonomiki rolnictwa. Chodzi o podstawowe wiadomości z zakresu rolnictwa (na poziomie szkoły średniej), szczególnie te wynikające z Kodeksu Dobrej Praktyki Rolniczej.

Zgodnie z regulaminem konkursu jedna prawidłowa odpowiedź w liczącym 40 pytań teście oznacza jeden punkt. O zwycięstwie w konkursie decyduje ilość zdobytych punktów. W przypadku takiej samej ilości, zaplanowano dogrywkę - kolejny test złożony z 20 pytań.

×