Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Zaprawa nasienna Certicor 050FS

Autor:

Dodano:

Zaprawianie nasion zbóż przed siewem jest podstawowym, najtańszym i w wielu przypadkach jedynym sposobem zabezpieczenia roślin przed wieloma groźnymi chorobami. Grzyby atakujące kiełkujące ziarno znajdują się w glebie oraz na powierzchni i we wnętrzu ziarniaka i dlatego bardzo ważne jest, żeby wybrać zaprawę, która zabezpieczy młodą roślinę przed takimi atakami.

W maju 2012 r. zakończyliśmy proces rejestracyjny nowej zaprawy do zbóż CERTICOR. CERTICOR, to nowa zaprawa nasienna oparta na dwóch substancjach aktywnych: tebukonazolu oraz metalaksylu M - substancji dotychczas nie używanej w dostępnych na rynku zbożowych zaprawach nasiennych. Dzięki temu CERTICOR wyjątkowo skutecznie zabezpiecza rośliny zbóż w pierwszym okresie ich rozwoju.

Zaprawa może być stosowana w takich zbożach jak pszenica ozima i jara, jęczmień ozimy i jary, pszenżyto jare i owies. Choroby skutecznie zwalczane przez CERTICOR to przede wszystkim zgorzel siewek atakująca młode korzonki i kiełki, silnie ograniczając ilość wschodzących roślin, głownia pyląca i pasiastość liści jęczmienia oraz śnieć cuchnąca i gładka pszenicy - choroby, które można eliminować, jedynie poprzez zaprawienie nasion zaprawą dobrej jakości.

Nowoczesna formulacja CERTICOR zapewnia łatwe i doskonałe pokrycie ziarniaków zarówno przy zaprawianiu w warunkach własnego gospodarstwa jak również w warunkach firm nasiennych, dysponujących specjalistycznymi liniami zaprawiającymi nasiona zbóż. Zastosowanie CERTICOR daje pewność dobrej kondycji plantacji już od wschodów oraz zapewnia doskonałą bazę do uzyskania wyższych i lepszej jakości plonów w każdym gospodarstwie.

Zalety zaprawy nasiennej CERTICOR to:

×