Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Znów straty po nawałnicach

Autor:

Dodano:

MAC informuje, że służby kryzysowe wojewodów: mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i kujawsko-pomorskiego udzielają pomocy poszkodowanym podczas nagłych burz i nawałnic, które przeszły nad kilkoma miejscowościami w tych województwach.

W miejscowościach dotkniętych kataklizmem trwa usuwanie szkód. Służby kryzysowe szacują szkody.

Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji, rozmawiał z wojewodami na temat sytuacji, jaka panuje w miejscowościach, których mieszkańcy ucierpieli w wyniku nagłych załamań pogody. Wojewodowie są przygotowani do udzielenia szybkiej pomocy tym, którzy najbardziej ucierpieli podczas kataklizmów.

Jutro minister administracji i cyfryzacji odbędzie wideokonferencję z wojewodami, podczas której zostanie omówiona obecna sytuacja w miejscowościach dotkniętych nawałnicami, zostaną również podsumowane dotychczasowe działania służb kryzysowych wojewodów w powiatach, przez które przeszły nawałnice i trąby powietrzne.

Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji, poprosił wojewodów o natychmiastowe uruchomienie zasiłków pomocy doraźnej dla najbardziej poszkodowanych podczas weekendowych nawałnic i burz.

Wojewodowie uruchomią środki pomocy do 6 tys. złotych.

W miejscowościach dotkniętych kataklizmem trwa usuwanie szkód. Zabezpieczono już wszystkie gospodarstwa, które zostały zniszczone bądź uszkodzone przez nawałnice. Na bieżąco usuwane są połamane drzewa i naprawiane linie energetyczne.

×