Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Rekord Guinnessa w szczytnym celu

Autor:

Dodano:

Firma Case IH szczytnie wpisała się do Księgi Rekordów Guinnessa. Na jedno z pól w Wielkiej Brytanii wyjechało charytatywnie aż 50 gąsienicowych ciągników Case IH Quadrac.

Właściciele ciągników Case IH Quadtrac z całej Wielkiej Brytanii poświęcili jeden z najlepszych dni żniw, aby 28 lipca 2012 r. sprowadzić swoje maszyny na jedno umówione pole w Lincolnshire i pomóc w zebraniu funduszu dla organizacji Cancer Research UK. Zebrano ponad 20 tys. funtów, ustanawiając jednocześnie światowy Rekord Guinnessa w równoczesnej pracy największej liczby ciągników CASE IH Quadtrac.

Wydarzenie zainicjowali Neil Maddison i Helen Rainthorpe (gospodarstwo JJR Farms w Welton Cliff, niedaleko Lincoln). Neil Maddison to doświadczony operator ciągników Case IH Quadtrac pracujący od wielu lat w JJR Farms. Natomiast Helen Rainthorpe to osoba, która zrezygnowała z realizowania swojej kariery w szkolnictwie aby przed dwoma laty, po śmierci swojego ojca Johna w wyniku choroby nowotworowej, objąć pieczę nad rodzinnym przedsiębiorstwem. Neil Maddison i Helen Rainthrope wspólnie postanowili w unikalny sposób uczcić pamięć ojca Helen i i pozyskać fundusze na badania nad chorobami nowotworowymi.

- Z przyjemnością pomogliśmy Helen Rainthorpe w realizacji jej pomysłu i zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, aby pomóc w zebraniu funduszu na tak szczytny cel
– powiedział Charles Blessley, szef marketingu Case IH. - To był fantastyczny dzień i wielki hołd dla ciężkiej pracy, jaką w to włożyła. Zachęcenie właścicieli ciągników Case IH Quadtrac do podróży z tak daleka i zgromadzenie tak wielkiej floty maszyn w tak pracowitym okresie roku jest wspaniałym świadectwem szczodrości i wielkości ducha osób zaangażowanych w pracę w rolnictwie w Wielkiej Brytanii – dodał Blessley.

Wydarzenie obejrzało ponad 3000 gości. O godz. 13.30 maszyny zostały uruchomione i rozpoczął się przejazd z kultywatorami, który trwał 7 minut i 47 sekund. Przejazdowi towarzyszył potężny ryk silników, dźwięk klaksonów i błysk reflektorów.

W grupie 50 ciągników pracujących na polu znalazły się prawie wszystkie warianty maszyn Case IH Quadtrac obejmujące 16-letnią historię produktu – począwszy od najstarszych modeli z połowy lat 90-tych, aż po najnowszy model Quadtrac 600, obecnie najmocniejszy ciągnik na rynku.
×