Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Warzywa też zagrożone

Autor: farmer.pl, mt

Dodano: 21-08-2012 10:59

Aktualnie w uprawie warzyw padające deszcze i pochmurna pogoda sprzyjają żerowaniu ślimaków na wszystkich gatunkach – wynika z danych firmy Bayer CropScience.

Z kolei w warzywach kapustnych zagrożeniem są takie szkodniki jak: gąsienice bielinka kapustnika, bielinka rzepnika, piętnówki kapustnicy, błyszczki jarzynówki , śmietki kapuścianej, mszycy kapuścianej. W uprawie cebuli i porach występuje śmietka cebulanka i wciornastek tytoniowiec.

Na warzywach problemem są nie tylko szkodniki, ale i choroby.

- Na pomidorach polowych istnieje zagrożenie wystąpienia szarej pleśni, alternariozy i zarazy ziemniaka - należy wykonywać zabiegi dozwolonymi środkami. Należy stosować zabiegi przy pogodzie pochmurnej co tydzień a w okresie upałów co 10 dni. Cebula jest też zagrożona przez mączniaka rzekomego. W rejonach gdzie były opady gradu poleca się wykonanie zabiegu zabezpieczającego środkami chroniącymi przed szarą pleśnią i zgnilizną szyjki - wynika z komunikatu firmy.

W uprawie kapusty głowiastej może nam przeszkadzać czerń krzyżowych. Objawia się ona najpierw ciemnymi plamkami z koncentrycznie ułożonymi pierścieniami.

×