Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Hektary maszyn na Innov-Agri

Autor:

Dodano:

Setki wystawców, ciekawe maszyny i zapierające dech w piersiach pokazy polowe. Na targach Innov-Agri nie da się nudzić. Potrzeba tylko zdrowych nóg.

Pisząc o zdrowych nogach nie ma w tym krztyny przesady, bo wystawa Innov-Agri to w sumie ponad 160 ha powierzchni. Francuskie targi rolnicze odbywają się co roku w Outarville, niespełna 100 km na południe od Paryża.

Polowe wydarzenie trwające trzy dni (w tym roku w dniach 4-6 września), przyciąga około 90 tys. osób, natomiast swoje produkty reprezentuje ponad 300 firm. Dla porównania, polskie Agro Show gromadzi 600-700 wystawców i 100-120 tys. zwiedzających.

Charakterystycznym dla Innov-Agri elementem są jednak zorganizowane na bardzo wysokim poziomie pokazy polowe. Wystawcy mają do dyspozycji na swoje potrzeby ponad 100 ha pól. Znajdują się one w dwóch potężnych kwadratach między alejami wystawowymi i na zewnątrz ich. Największą część zajmują powierzchnie demonstracyjne dla maszyn uprawowych. Na części znajduje się kukurydza, gdzie prowadzone są pokazy maszyn do jej zbioru i transportu, są również pola przygotowane do pokazu maszyn zielonkowych.

Wiarygodności i „smaczku” pokazom maszyny uprawowych, dodaje bardzo ciężka, minutowa gleba, a dzięki dużym powierzchniom pokazowym, nie jest ona wielokrotnie „mielona” tymi samymi maszynami. Taka formuła, w połączeniu z maszynami dobranymi nie na wyrost ciągnikami, może dać już oglądającemu całkiem realny obraz pracy danego sprzętu.

Innov-Agri to przede wszystkim ekspozycja maszyn wydajnych, przeznaczonych dla średnich i dużych gospodarstw oraz usługodawców. Wśród maszyn, jest wiele marek i konstrukcji, których w Polsce nie można spotkać. Oprócz wystawców sprzętu rolniczego, są też firmy nasienne, które obok swoich stoisk mają poletka pokazowe.

Zobacz galerię zdjęć z wystawy

×