Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Lekko i wydajnie

Autor: farmer.pl/kh

Dodano: 07-09-2012 10:38

Kverneland Vicon wprowadza lekką kombinację trzech kosiarek dyskowych EXTRA 390 o szerokości 8,75 m.

Nowa kombinacja o niewielkiej masie powstała z myślą o uzyskiwaniu wysokich wydajności koszenia przy niskim zużyciu paliwa. Przewidziane zapotrzebowanie na moc ciągnika pracującego z zestawem to zaledwie 110 KM.

Cechy wyróżniające EXTRA 390 to przede wszystkim centralne zawieszenie jednostek koszenia, trójkątne dyski oraz zabezpieczenie najazdowe BreakBack chroniące listwy tnące przed uszkodzeniem. Dzięki zabezpieczeniu, urządzenie automatycznie powraca do pozycji roboczej po ominięciu przeszkody. Maszyna charakteryzuje się też stosunkowo cichą pracą, co ma niebagatelne znaczenie podczas wielogodzinnej pracy.

Nowa kosiarka zyskała również nowoczesny design nadwozia, nową kolorystykę w kombinacji barwy czerwonej i czarnej, utożsamiającej z pozostałą częścią rodziny kosiarek dyskowych z kondycjonerem.

Masa kombinacji koszącej to zaledwie 1600 kilogramów. Dobry rozkład masy pozwala nie tylko na wysoką sterowność, ale również bezpieczny transport po drogach. Kosiarkę Kverneland Vicon EXTRA 390 można dostosować do różnej szerokości kosiarki czołowej.
×