Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Intensywne mieszanie z Terrano FM

Autor:

Dodano:

Cztery rzędy zębów zapewniają intensywne mieszanie gleby – głęboko lub płytko bez ryzyka zapchania nawet przy dużych ilościach resztek pożniwnych. Chodzi o kultywator Terrano FM firmy Horsch.

Terrano FM jest wyposażony w zęby TerraGrip drugiej generacji – ich głównym atutem jest precyzyjne prowadzenie redlicy dzięki dużej sile wyzwalającej (570 kg). Z kolei zęby MuchMix zapewniają bardzo dobry efekt mieszania gleby przy zmniejszonym zapotrzebowaniu na moc.

Umieszczone centralnie podwozie umożliwia zawracanie w małym promieniu oraz daje wysoki comfort prowadzenia Maszyny w transporcie.

Jednorzędowa brona talerzowa jest teraz wyposażona w bezobsługowe łożyska smarowane olejem. Wyrównuje ona glebe przed wałem. Wały, których można użyć w kultywatorze to: RollFlex, FarmFlex oraz SteelDisc, jak również nowy, podwójny RollFlex. Gwarantuje on dobre i równomierne powtórne zagęszczanie gleby, w tym również w bardzo trudnych warunkach, na przykład przy dużym zakamienieniu.

Wałem i przednimi kołami reguluje się głębokość pracy. W przypadku koniczności maksymalnego zagęszczenia gleby, środkowe podwozie może zostać całkowicie podniesione środkowego podwozia. W warunkach mokrych opuszczenie podwozia może dodatkowo służyć do prowadzenia maszyny na zadanej głębokości, dzięki czemu na wał dociskowy przenoszony jest mniejszy ciężar.

Terrano FM może opcjonalnie pracować również bez wału ponieważ czwarty rząd zębów znajduje się bezpośrednio za podwoziem, a koła podwozia nie pozostawiają śladów w glebie.Kultywator jest oferowany w trzech szerokościach roboczych: 5, 6 i 7 m.
×