Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Rozdrobni i zbierze

Autor:

Dodano:

Rozdrabniacze bijakowe TRP to nowość o ofercie firmy Kuhn. Urządzenia doczepiane do ciągnika siekają, a następnie magazynują rozdrobnione gałęzie.

Urządzenia można wukorzystać na przykład do rozdrobnienia masy i produkcji granulatu drzewnego (peletu). Dodatkowo, usuwanie resztek roślinnych z plantacji pozwala skutecznie walczyć z chorobami.

Dostępne modele: TRP 120 RT i TRP 145 RT są wyposażone w podbieracz, który podnosi gałęzie z podłoża i podaje je do wyposażonego w noże młotkowe rotora. Rozdrobniony materiał trawa do tylonowego worka o pojemności 800 l z mikroporami, dzięki czemu woda może odparowywać, a materiał może być przechowywany w workach przez dłuższy czas. Załadunek pełnego worka na przyczepę, lub postawienie go na ziemi odbywa się automatycznie, dzięki konstrukcji ramy teleskopowej, idealnie spasowanej z workiem. Obsługa tego rozdrabniacza jest dzięki temu bardzo wygodna.

Rozdrabniacze KUHN TRP 120 RT i TRP 145 RT powstały z myślą o rosnącym zainteresowaniu energią odnawialną, która jest wykorzystywana w gospodarstwach rolnych lub stanowi dodatkowe źródło ich dochodu.

W przypadku produkcji biopaliwa, bardzo ważna jest jakość rozdrobnienia biomasy. Kawałki drewna muszą być małe i równe aby można je było automatycznie ładować do kotła. Rozdrabniacze TRP RT wyposażone w szybkoobrotowy rotor z nożami młotkowymi oraz osłonę z kilkoma przeciwnożami, zapewniają dokładne cięcie masy na drobne, równe kawałki.
×