Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Stabilizacja na wysokim poziomie

Autor: farmer.pl/ id

Dodano: 02-10-2012 12:53

W tym tygodniu średnie ceny tusz wieprzowych w większości krajów UE pozostały bez zmian. Nadal są na wysokim poziomie zbliżającym się do 2 EUR/kg netto.

Według Stowarzyszenia Niemieckich Producentów Trzody Chlewnej (ISN) większość niemieckich ubojni postanowiła w tym tygodniu już nie podnosić cen mięsa wieprzowego. Ilość świń kierowanych na ubój w zeszłym 39. Tyg. br. była stabilna. Dodatkowo w tym tygodni ilość ubojów w Niemczech będzie zmniejszona ze względu na przypadające 3 października święto narodowe (Dzień Zjednoczenia Niemiec).

Tym samym pozostałe kraje nie zostały zainspirowane do podwyżek i kontynuowania ogólnego trendu wzrostowego, który w ostatnich tygodniach panuje w Europie.

Z drugiej strony, Duńczycy długo opierali się podwyżkom i jeszcze parę tygodni temu utrzymywali znacznie niższą cenę niż pozostali liderzy w produkcji wieprzowiny. Jednak to już historia. teraz starają się dostosować do aktualnej sytuacji w Europie i w tym tygodniu średnie ceny tusz wieprzowych podrożały prawie o 3 eurocenty.  Tym samym przewyższając ceny holenderskie, które w tym tygodniu wynoszą 1,81 EUR/kg netto.

Poniżej przedstawiamy ceny tusz wieprzowych w poszczególnych krajach UE, dane zbierane przez ISN.

×