Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Inwestycja w rozbudowę sektora trzody chlewnej

Autor:

Dodano:

KSG Agro podpisał umowy kredytowe, które spółka przeznaczy na rozbudowę kompleksu związanego z hodowlą trzody chlewnej.

Spółka KSG Agro poinformowała o podpisaniu umowy kredytowej z niemieckim bankiem Landesbank Baden-Württemberg. Łączna kwota kredytu do dyspozycji Spółki wynosi 11,53 mln euro z efektywną stopą procentową 5,575 proc. w skali roku. Kredyt jest udzielony na siedem lat, a okres karencji wynosi 18 miesięcy.

Pieniądze zostaną wykorzystane na finansowanie umowy dostaw urządzeń i innych komponentów z firmy Big Dutchman na potrzeby kompleksu hodowli trzody chlewnej. Kompleks należy do KSG Agro i znajduje się w miejscowości Niwa Trudowaja, w rejonie apostołowskim obwodu dniepropietrowskiego.

Zarząd spółki poinformował również o podpisaniu umowy z firmą Breeders of Denmark. Zgodnie z kontraktem na potrzeby kompleksu zostanie dostarczonych 4 447 świń rozpłodowych i knurów z systemu genetycznego DanBred (Dania). Całkowita cena umowy wynosi 1 882 369 eUR i będzie ona finansowana w ramach gwarancji EKF (Dania).

KSG Agro SA to przedsiębiorstwo, działające we wszystkich segmentach rynku, w tym produkcji, przechowywaniu, przetwarzaniu i sprzedaży produktów rolnych na Ukrainie.

×