Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Pöttinger otwiera przedstawicielstwo w Belgii

Autor:

Dodano:

W krótkim czasie – po Irlandii i wielkiej Brytanii – Pöttinger założył trzeci zależny punkt sprzedaży – Pöttinger Belgia.

Otwarcie nowej placówki handlowej nastąpi z początkiem listopada. To trzecie ukończone w ciągu trzech miesięcy tego rodzaju przedsięwzięcie. Na Świecie istnieje 12 zależnych przedstawicielstw austriackiej firmy, co udowadnia jej dynamiczny, międzynarodowy rozwój.

Generalnym importerem maszyn Pöttinger w ciagu ostatnich 20 lat była w Belgii firma Gaspart S.A. W połowie roku firma postanowiła zaprzestać swojej działalności. Wtedy austriacki producent maszyn rozpoczął poszukiwanie odpowiedniego następcy dla tego "interesującego rynku maszyn rolniczych". - Początkowe nie planowoaliśmy utworzenia naszej własnej spółki w Królestwie Belgii. Jednakże pozytywne doświadczenia z ostatnich miesięcy z naszych przedstawicielstw w Wielkiej Brytanii i Irlandii zachęciło nas do pojęcia takiego wyzwania - wyjaśniaHeinz Pöttinger, dyrektor handlowy firmy Pöttinger.

Pöttinger ma ugruntowaną pozycję w Belgii jeśli chodzi o Maszyny zielonkowe. Nowym wyzwaniem jest przede wszystkim zwiększeni sprzedaży maszyn uprawowych, w których firma widzi duży potencjał. Dominique Emond będzie odpowiedzoalny za sprzedaż, kontakty dilerskie i administrację. Danny de Boeck - za obsługę klienta i promocję sprzedaży. Obydwaj menadżerowie już wcześniej współpracowali z Pottingerem będąc pracownikami firmy Gaspart.

×