Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Popyt na maszyny nie spada

Autor:

Dodano:

W październiku zarejestrowano niemal 1,5 tys. ciągników rolniczych. Końcówka roku może być również korzystna dla handlu.

Dane z października z rejestracji ciągników pokazują ciągle dobrą dynamikę sprzedaży. Według IBRM Samar w ubiegłym miesiącu zarejestrowano 1498 ciągników. Nie był to rekordowy miesiac, ale zdecycowanie lepszy od września (1314 szt.).

 Kończy się realizacja wniosków o dofinansowanie z PROW i należy spodziewać się, że popyt na nowe maszyny zmaleje. Końcówka roku może jednak obfitować w transakcje kupna/sprzedaży nowych maszyn. - Przewidujemy, że w miesiącach listopad i grudzień rynek ciągników rolniczych odnotuje wzrost sprzedaży. Niemniej w naszej ocenie, wzrost ten wynika jedynie ze zbliżającego się końca roku, który wymusza przyśpieszenie w zawieraniu umów sprzedaży - komentuje sytuację na rynku maszyn Andrzej Jabłoński, dyrektor generalny Same Deutz-Fahr Polska. - Spodziewamy się, że zakończenie realizacji wniosków PROW spowoduje spadek zainteresowania zakupem maszyn - dodaje.

W sumie od początku roku do końca października zarejestrowano już 16,75 tys. nowych ciągników. Do wyrównania liczby sprzedanych maszyn z ubiegłego roku brakuje zaledwie około 150 sztuk.

×