Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Od teraz Grupa Azoty

Autor:

Dodano:

Od 5 grudnia br. wszystkie spółki, tworzące Grupę Kapitałową Azoty Tarnów będą działać pod nową, wspólną marką – Grupa Azoty.

Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A. (Azoty Tarnów), będąc jednostką dominującą w Grupie Kapitałowej Azoty Tarnów wprowadzają w dniu dzisiejszym na rynek nową, wspólną markę „Grupa Azoty".

Marką tą będą się posługiwać wszystkie spółki należące do Grupy.

Grupa Azoty to obecnie drugi producent nawozów w Europie. W skład grupy wchodzą trzej duzi producenci nawozów i petrochemikaliów: Zakłady Chemiczne Police, kędzierzyński ZAK oraz tarnowskie Azoty. Firma o kapitalizacji ponad 6 mld złotych zatrudnia ponad 9 tys. osób. 

- Ten strategiczny krok ma znaczenie nie tylko symboliczne. To kolejny ważny etap budowania tożsamości Grupy Kapitałowej. Jest on jednocześnie nowym zobowiązaniem wobec klientów, pracowników i partnerów biznesowych. Dzięki niemu każdy, kto do tej pory korzystał z naszych produktów i usług, będzie mógł je łatwiej i szybciej odnaleźć w ramach jednej, bogatszej oferty - mówi Jerzy Marciniak, Prezes Zarządu Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach S.A.

- Nazwa „Grupa Azoty" w zwięzłej formule zawiera z jednej strony pamięć o własnej tradycji, z drugiej natomiast wyraża siłę potrzebną do działania na współczesnych rynkach kapitałowych. Kontekstem tej śmiałej decyzji jest również zmieniający się dynamicznie krajobraz europejskiego i światowego przemysłu chemicznego. Tempo tych przemian zmusza najważniejszych graczy działających w tej branży do aktywności, rozwoju i długoterminowego strategicznego myślenia. Wiemy o tym dobrze - dlatego nie przestajemy myśleć o przyszłości. Stawiając jeden przełomowy krok, myślimy już o kolejnym - dodaje Jerzy Marciniak.

×