Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Nawożenie organiczne z lokalizacją

Autor:

Dodano:

Jesienią ubiegłego roku firma Pichon zaprezentowała rozwiązanie automatyzacji prowadzenia wozów asenizacyjnych. SIMA 2013 będzie natomiast okazją do pokazania kolejnej innowacji - urządzenia DPA do równomiernego dawkowania z geolokalizacją.

W nowym rozwiązaniu, na monitorze umieszczonym w kabinie, kierowca może sprawdzić wyniki nawożenia i jego historię. Aby ustalić dawkę nawożenia, przed rozpoczęciem pracy ustalana jest powierzchnia która ma zostać nawieziona. Dane o powierzchni można wprowadzić importując pliki lub przez określenie obwodu działki. Powierzchnię nawożenia można ustalić również "ściągając" ją z Google Maps i zapusując w odbiorniku GPS.

- Dawkowanie rozlewania sterowane przez DPA (System proporcjonalnego dawkowania), zapewnia możliwość regulacji ilości rozlewanej gnojowicy na polu poprzez hydrauliczny zawór spustowy. W zależności od prędkości pracy, uzyskuje się pożądaną dawkę rozlewania. Operator ustawia parametry pracy i pożądaną ilość za pomocą ekranu dotykowego - wyjaśnia Patrick Anquetin, dyrektor fabryki Pichon.

Po zakończeniu pracy, wystarczy wydrukować paragon lub zapisać dane na pamięci przenośnej USB, co pozwala na sprawdzenie wykonanej pracy. Znajdą się na nim takie informacje jak: średnia moc rozlewu, czas pracy, ilość zastosowanego nawozu oraz powierzchnia i miejsce nawożenia.

-Do najważniejszych korzyści jakie osiągnie użytkownik stosując innowacyjne rozwiązanie można zaliczyć przede wszystkim kontrolowanie dawki rozlewania i zuzycia gnojowicy niezbednej do nawozenia okreslonej powierzchni oraz zarządzanie swoją pracą poprzez kontrolowanie wynikow nawozenia ( powierzchni, dawki w m3/ha, czasu pracy itp.) - podsumowuje  Anquetin.

×