Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Tusk: Polityka spójności i WPR działają na rzecz całej Europy

Autor:

Dodano:

Unijna polityka spójności i Wspólna Polityka Rolna to mechanizmy, których celem nie jest faworyzowanie poszczególnych krajów, ale działają one na rzecz całej Europy - powiedział premier Donald Tusk wczoraj na konferencji prasowej w Luksemburgu.

Tusk rozmawiał z premierem Luksemburga Jean-Claude'em Junckerem m.in. o szczycie UE ws. budżetu na lata 2014-20, który rozpocznie się dzisiaj w Brukseli.

- Nie wybieram się na tamten świat, więc nie będę formułował haseł typu "Nicea albo śmierć". Ale jest dla mnie oczywiste, że przeszliśmy dość długą drogę, gdzie Polska wykazywała się naprawdę daleko idącą odpowiedzialnością. Mówię tutaj o redukowaniu budżetu, począwszy od pierwotnej propozycji Komisji Europejskiej, do dnia dzisiejszego - powiedział premier.

Wyraził pewność, że Luksemburg i Polska będą chroniły budżet unijny przed niepotrzebnymi i nadmiernymi cięciami. - Jeśli instytucje europejskie i ich liderzy będą twardo bronić mądrego kompromisu, a więc sensownego budżetu, to na pewno mogą liczyć na pełne wsparcie nas obu - zaznaczył Tusk.

×