Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Oryginalne to pewne środki ochrony

Autor:

Dodano:

Ruszyła nowa kampania informacyjna Bayer CropScience, która mówi o stosowaniu tylko oryginalnych i sprawdzonych środków ochrony roślin.

- Mówiąc o podróbkach, najczęściej myślimy o fałszowanych produktach znanych marek, np.: ubraniach, butach, zegarkach, a nawet lekarstwach. Na rynku środków ochrony roślin również sprzedawane są podróbki i z roku na rok stanowią one coraz poważniejszy problem - informuje Bayer.

Trzeba pamiętać, że zakupu środków ochrony roślin dokonywać należy wyłącznie w licencjonowanych punktach sprzedaży, w oryginalnych i nieuszkodzonych opakowaniach. Środek powinien posiadać czytelną i napisaną w języku polskim etykietę - instrukcję stosowania. Należy też zwrócić uwagę na to, czy preparat nie jest przypadkiem przeterminowany.

Bayer prezentuje też unikalne cechy opakowań produktów oferowanych przez firmę. Pierwszą z nich jest plomba na zakrętce - na niej jest logo firmy. Podczas pierwszego otwarcia zostaje ona zniszczona, dlatego przed zakupem, trzeba upewnić się, czy opakowanie posiada nienaruszoną plombę. Drugą jest plomba butelki - pod zakrętką jest plomba z logo Bayer w formie hologramu. Trzecią cechą jest logo na opakowaniach, zakrętkach i etykiecie. Czwartą cechą jest holostop na etykietach - każde opakowanie opatrzone jest wielowymiarowym hologramem, praktycznie zdanie firmy, niemożliwym do podrobienia. Odklejenie hologramu z etykiety jest niemożliwe, gdyż ulegnie ona zniszczeniu.

×