Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

SIMA coraz bardziej okazała

Autor:

Dodano:

W Paryżu trwają międzynarodowe targi techniki rolniczej SIMA 2013. Rekordowa liczba wystawców i tłumy świadczą o dobrej kondycji europejskiego rolnictwa.

Tegoroczne targi SIMA w Paryżu są rekordowe pod względem ilości wystawiających się firm. Swoje stoiska ma około 1,7 tys. wystawców, podczas poprzednich targów dwa lata wcześniej, liczba ta oscylowała w granicy 1,3 tys. - Mamy duży wzrost liczby wystawców. W porównaniu do targów z 2011 r. liczba ta zwiększyła się o 30 proc. - mówi Valerie Le Roy, dyrektor ds. promocji i komunikacji targów SIMA.

Nie zabrakło także wystawców z Polski. W tym roku było to osiem firm (na poprzedniej wystawie było sześć): UNIA group (stoisko Agrisem), Krukowiak, Defalin Group S.A, Skraw-Met, Stomil Sanok S.A., Farmer (Sokółka), Agrotop Kaczmarek i Aero Łukasz Pernak. Firma Samasz zaprezentowała swoje produkty na stoisku francuskiego przedstawiciela firmy.

- Jeśli chodzi o odwiedzających, to w 2011 r. zarejestrowaliśmy 209 tys. osób. Trudno powiedzieć ilu będzie dokładnie zwiedzających w tym roku bo targi jeszcze trwają. Spodziewamy się, że będzie ich około 210 tys. - wyjaśnia Le Roy.

Większość zwiedzających to oczywiście rolnicy. Drugie pod względem wielkości targi rolnicze na Świecie są dla wielu firm okazją do zaprezentowania nowych produktów i innowacyjnych rozwiązań w zakresie sprzętu rolniczego.

- W tym roku mamy liczne grono odwiedzających z Polski. Tylko przez Internet zarejestrowało się około 240 osób. Dwa lata temu była to niespełna setka - mówi Andrzej Bereda, dyrektor firmy Promosalons Polska - przedstawiciela francuskich targów w Polsce.

×