Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Inaugracyjna konferencja Farmera

Autor:

Dodano:

Olsztyn pierwszy raz gościł konferencję "Przez innowacyjność do sukcesu", organizowaną przez miesięcznik Farmer. Poruszana tematyka spotkała sie z dużym zainteresowaniem rolników Warmii i Mazur.

Innowacyjne produkty wplecione w zagadnienia integrowanej ochrony roślin spotkały się z dużym zainteresowaniem przybyłych. Pytano o szczegóły i warianty zastosowania. W przerwach, oblegano prelegentów prosząc o porady podając warunki konkretnego gospodarstwa. W rozmowach tych, wybiegano często poza zakres tematyczny spotkania.

Zagadnieniem do którego kilkakrotnie powracano, była kiła kapusty i możliwości ograniczania rozprzestrzeniania sie tej choroby. Trudno sie temu dziwić zważywszy, że na tym terenie stanowi ona poważny problem, ograniczając obszar na którym może być uprawiany rzepak ozimy.

Mimo śniegu za oknami Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, na sali panowała już wiosenna atmosfera. Wszyscy wybiegali myślami ku tej zbliżającej się porze roku. Jednocześnie wyczuwalne było zniecierpliwienie rolników wywołane zimową bezczynnością i chęć jak najszybszego rozpoczęcia prac polowych.

×