Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Komfortowy Landpower T-Tronic T3

Autor:

Dodano:

W porównaniu do poprzedniej wersji ciągników Landini LandPower, nowa odsłona serii - T-Tronic T3 zyskała sporo na komforcie pracy operatora.

Premierową prezentację nowej odsłony ciągnika Landini LandPower można było zobaczyć podczas minionych targów SIMA w Paryżu. Pokazanym na targach modelem z nowej serii był LandPower 135 z silnikiem o mocy maksymalnej 133 KM.

Maszyna jest zasilana silnikiem 6-cylindrowym NEF o pojemności 6,7 litra. Przeniesienie napędu na koła odbywa się za pomocą 6-biegowej przekładni z 3-stopniowym powershiftem i elektronicznie sterowanym sprzęgłem pozwalającym na zmianę biegów bez użycia tradycyjnego pedału sprzęgła. Kierunek jazdy zmienia się za pomocą hydraulicznego rewersu.

To co najważniejsze w nowym ciągniku to jednak poprawa komfortu pracy operatora. Nowe ciągniki LandPower mają teraz nieco większe kabiny. Widoczność została poprawiona m.in. dzięki zastosowaniu konstruckji 4-słupkowej zamiast poprzedniej 6-słupkowej. Siedzenie pasażera ma teraz miękkie obicie, jest większe i znacznie wygodniejsze w zajmowaniu pozycji (w poprzednim modelu znajdowało się przed tylną szybą.

W kabinie znalazło się też kilka użytecznych wnęk na rzeczy podręczne. Podnośnik jest obsługiwany za pomocą EHR, elektrycznie jest również załączany przedni napęd i WOM. Sterowanie hydrauliką zewnętrzną odbywa się za pomocą dźwigni rozdzielacza i dżojstika.

Na razie ciągniki nie są dostępne w sprzedaży na rynku polskim. Prawdopodobnie do cennika krajowych dealetów LandPower T-Tronic T3 trafi z końcem lata br.

×