Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

System monitorowania stada

Autor:

Dodano:

Nowy na polskim rynku system wykrywania rui oraz monitorowania stada krów mlecznych.

Firma Alta Polska Sp. z o.o. zaprezentowała podczas łódzkiej Fermy nowy produkt – CowAlert – system wykrywania rui oraz monitorowania zachowania stada krów mlecznych, który został nagrodzony Znakiem Nowość.

CowAlert jest systemem wykrywania rui oraz monitorowania stada. Składa się on z czujników – akcelerometrów zakładanych na tylnych kończynach krów, które zapisują w pamięci (do 3 dni) dane o aktywności ruchowej krów w 3 płaszczyznach – liczbę kroków, ich siłę oraz moc, a także natężenie ruchu oraz czas leżenia zwierzęcia.

Dane o aktywności krowy są przesyłane przez połączenie sieciowe do serwera. Za te czynności odpowiedzialne są czytniki (IceTrigger) umieszczone w różnych lokalizacjach (przed bramkami selekcyjnymi, na wejściu/wyjściu z hali udojowej), w dalszej części dane trafiają za pomocą kabla do serwera skąd bezpośrednio można poddać wyniki analizie przy użyciu monitora.

O właściwym terminie inseminacji (tzw. okienko inseminacyjne) hodowca jest informowany za pomocą komunikatu e-mail lub SMS. System informuje o zachowaniu się stada, a także umożliwia indywidualne podejście do każdej sztuki (czas stania, leżenia aktywność).
×